Aktualności

Rocznica śmierci Artura Sandauera

Minęły 33 lata od śmierci Artura Sandauera, mojego ojca. Był, jak wtedy powszechnie uważano, jednym z najważniejszych choć kontrowersyjnych krytyków i teoretyków literatury. Wiele nas dzieliło - ocena rzeczywistości i poglądy polityczne. 

Odchodził razem z PRL' em. Mimo zbliżającej się zmiany władzy, jeszcze pochowany został z pełnymi honorami państwowymi.
Potem, przez lata czyniono sporo, by Sandauer został zapomniany....

Publikuje wspomnienie o ostatnim okresie życia, chorobie i śmierci pisarza

Więcej
Intercity w dobie pandemii - skandal

Po przeszczepie płuc, przy lekach immunosupresyjnych, mam obniżoną odporność na wszystko. Co kilka tygodni muszę jeździć na kontrole do Zabrza. Zwiedziony dobrymi doświadczeniami z Pendolino, dezinformującymi reklamami Intercity, uwierzyłem ze obowiązują tam realne rygory sanitarne. Niestety jest zupełnie inaczej. Mając wykupiony bilet I klasy, znalazłem się w tłumie pasażerów.

Przy internetowej sprzedaży biletów, brak informacji że w kasach, poza internetem są sprzedawane bilety także bez gwarancji miejsc do siedzenia. 

Więcej
jestem najstarszym, któremu przeszczepiono płuca

To pewno powód do dumy, ale nie mojej, lecz tych, którzy wykonali przeszczep. Tu, o tym jak do tego doszło.

Może papierosy miały jakiś wpływ, ale na pewno nie zasadniczy. Paliłem i nic się nie działo. Przez lata nikt nie widział potrzeby wykonania badań, a zwykle osłuchiwanie i zdjęcia kontrolne RTG niczego złego nie wykazywały.

Dwa zdarzenia spowodowały radykalną zmianę sytuacji. Zdarzenia te są systematycznie i wszędzie pomijane, w odróżnieniu od papierosów, których pełno w dokumentacji... 

Więcej
do Perły Bałtyku po zdrowie

Wydarzyło się to pod koniec 2019 roku. Ze względu na pandemie nie pora była, ujawniać. Zresztą na takie sprawy, czas nigdy nie jest dobry. Obecnie ledwie funkcjonuje. Przekazuje w końcu do publicznej wiadomości, jak mnie leczono w sanatoriom Perła Bałtyku, bo potem nie będzie miał, kto tego zrobić.
Gdy jechałem do sanatorium nie wiedziałem ze NFZ nie płaci z góry za każdego kuracjusza, lecz rozliczane jest dopiero z wykonania leczenia rehabilitacyjnego. Czyli jak go sanatorium nie wykona, bo np. z jakiegoś powodu należy leczenie przerwać, to finansowa strata... No wiec szkodzi, nie szkodzi, zarobić warto...

Aktualizacje: NFZ nakłada karę na sanatorium, RPP stwierdza naruszenie prawa. Oczywiście niczego to nie wnosi, jeśli chodzi o moje zdrowie

Więcej