zamiast życiorysu

Życiorys, zacząłem pisać wiele lat temu, gdzieś się zapodział. Zacząłem więc ponownie pisać wspomnienia, widoczne poniżej. W końcu rozpoczęty niegdyś plik , odnalazł się. Szkoda mi go kasować, więc nie ukończony tekst pozostawiam w linku. Może kiedyś go jeszcze ukończę.

To co umieszczam zamiast życiorysu i stanowi dokładniejsze wspomnienia. Tutaj jest spis rozdziałów, bo w menu rozwijanym się nie mieściły.

Przed życiorysem

Przed życiorysem

O losach wojennych rodziców i ich spotkaniu po wojnie w Paryżu. O czasie przed moim narodzeniem, jak też o początkach XX wieku. Trochę o asymilacji Żydów i kolejnych falach emigracji do Izraela.

więcej
dziecinstwo ul. Iwicka

dziecinstwo ul. Iwicka

Dzieciństwo ul. Iwicka 8a w domu spółdzielni wydawniczej Czytelnik. Literacki kołchoz i sąsiedztwo najwybitniejszych, nagradzanych twórców socrealizmu. Przychodzi odwilż, wszyscy przypominają sobie ze są katolikami ...

więcej
Izrael wakacje lata 60 te

Izrael wakacje lata 60 te

Babka, starała się zachować związki w naszej rodzinie. Chciała abym poznał tych którzy wyemigrowali. W latach sześćdziesiątych byłem w Izraelu dwa razy. Rodzice kupowali przelot do Aten, a następny odcinek, z wdowiej renty, finansowała babcia.

więcej
Antysemityzm,  jako walka ze syjonizmem

Antysemityzm, jako walka ze syjonizmem

Dlaczego nie emigrowaliśmy? grupa puławska i grupa natolińska... O tym co stało się w Polsce 68 roku ... Początek marca'68 - masowy, autentyczny protest studentów przeciw polityce partii i cenzurze, przekierowany w kierunku antysemityzmu.

więcej