zamiast życiorysu

Życiorys, zacząłem pisać wiele lat temu, gdzieś się zapodział. Zacząłem więc ponownie pisać wspomnienia, widoczne poniżej. W końcu rozpoczęty niegdyś plik , odnalazł się. Szkoda mi go kasować, więc nie ukończony tekst pozostawiam w linku. Może kiedyś go jeszcze ukończę.

To co umieszczam zamiast życiorysu i stanowi dokładniejsze wspomnienia. Tutaj jest spis rozdziałów, bo w menu rozwijanym się nie mieściły.

Studia na wydziale fizyki

Studia na wydziale fizyki

Amnestia i koniec zawieszenia, wznowienie studiów Fizyka jest inna niż szkolne wyobrażenia. Związek z Anną i plany emigracji do USA. Wybór specjalizacji, by łatwiej tam było o prace. Kontakt z Instytutem Fizyki PAN, promotor Robert Gałązka. Rzeczywistość pracy i karier naukowych.... Mała stabilizacja gierkowska i wyjazd na wakacje do Anglii

więcej
studia doktoranckie, małżeństwo na odległość

studia doktoranckie, małżeństwo na odległość

Jesienią rozpocząłem studia doktoranckie. Trzymałem się z dala od polityki, planując po doktoracie wyjazd z Anną. Gdy po kilku miesiącach okazało się ze Anna jeszcze zostaje w USA bo matka się rozwodzi, poleciałem do Los Angeles... Ślub bierzemy, by utrwalić związek. Mielimy na stałe być razem, za jakiś rok czy dwa...

więcej
Pierwsza Solidarność i  Stan Wojenny

Pierwsza Solidarność i Stan Wojenny

władze PRL godziły się na podwyżki zarobków, by gasić protesty....Coraz szerzej wprowadzano kartki... Zarejestrowano NSZZ Solidarność, Siedzieliśmy w klubie Remont, koło północy, bramkarze przybiegli z informacją ze rozpoczęła się jakaś prowokacja, że zablokowano Zarząd Regionu Mazowsze.

więcej
Korespondencyjny  rozwód w Stanie Wojennym

Korespondencyjny rozwód w Stanie Wojennym

Patrole wojskowe i milicyjne, koksowniki na ulicach, godzina policyjna. Siedziałem w domu, albo w pracy. Życie okrutnie zweryfikowało moje plany. Na początku 82 roku, otrzymałem z USA wniesiony przez Annę pozew rozwodowy...Pozostał żal, lata wspomnień i rozgrzebany doktorat przygotowywany z dziedziny fizyki, którą wybrałem z myślą o znalezieniu pracy w USA .

więcej
Jak Artur Sandauer został kolaborantem

Jak Artur Sandauer został kolaborantem

Po kilku tygodniach Tomek Jastrun, odniósł maszynopis, oświadczając, że nie będą go publikować. Na cenzurowanie przez "demokratyczną opozycje". ojciec nie zamierzał się godzić. Mimo ogłoszonego bojkotu rządowych mediów, przekazał artykuł redakcji Polityki. Społeczne bojkotowanie kolaborantów, do którego nawoływano, obejmowało i rodziny, Poniosłem wszelkie koszmarne konsekwencje nie swoich działań.

więcej