zamiast życiorysu

Życiorys, zacząłem pisać wiele lat temu, gdzieś się zapodział. Zacząłem więc ponownie pisać wspomnienia, widoczne poniżej. W końcu rozpoczęty niegdyś plik , odnalazł się. Szkoda mi go kasować, więc nie ukończony tekst pozostawiam w linku. Może kiedyś go jeszcze ukończę.

To co umieszczam zamiast życiorysu i stanowi dokładniejsze wspomnienia. Tutaj jest spis rozdziałów, bo w menu rozwijanym się nie mieściły.

Bimber, doktorat, pankowcy

Bimber, doktorat, pankowcy

Postawa ojca, dawała mi wizerunek osoby związanej z władzami. Musiałem znaleźć nowe miejsca i inną metodę na życie. Zaczynam częściej chodzić do klubów studenckich. Nastąpiło przeniesienie życia towarzyskiego i znajomość z ludźmi w inny sposób kontestującymi rzeczywistość. Muzykami i zespołami które potem stały się gwiazdami Punk czy Rocka. Latem obroniłem prace doktorską. Na przyjęcie z tej okazji, do mieszkania rodziców, zaprosiłem niezły koktajl towarzyski

więcej
szary PRL i barwny Daleki Wschód

szary PRL i barwny Daleki Wschód

Sklepy lat 80 tych, były puste. Na bazarach wszystko. Kwitł handel walizkowy, Na wyjazd z wyprawą do Indii, namówił mnie Piotr. Zaproponowano mu miejsce, bo był lekarzem, a on mnie, bo szukał kogoś do pokoju.... Na handlu się nie znałem, ale była okazja oderwania się od pracy naukowej i taniej wycieczki. W New Delhi zostajemy kilka dni. Mimo tłumów na ulicach, wszyscy się mijają tak, iż nikt nikogo nawet nie muśnie...

więcej
Singapur i Tioman kolejna wyprawa do Azji

Singapur i Tioman kolejna wyprawa do Azji

PRL opierał się na fikcjach, niby wspierało turystykę, często cel wyjazdu był nie turystyczny. Przy takiej okazji udało się kolejny raz być na Dalekim Wschodzie w Singapurze i na Tiomanie. Dziś ta wyspa jest reklamowane przez wielkie agencje turystyczne, jest jako istny raj na ziemi. Wtedy było zupełnie puste i nieznane. Trochę zdjęć z lat 80 tych z Singapuru i Malezji...

więcej
dekadencki PRL połowy  lat 80 tych

dekadencki PRL połowy lat 80 tych

Polska była bankrutem. Pozostało 20- 40 mld $ długu po gierkowskich sukcesach. Druga połowa lat osiemdziesiątych to zabezpieczanie się notabli na przyszłość. Intensyfikowały działania, państwowe centrale handlowe... by później się prywatyzować... Tworzyły się kadry dla przyszłych przemian. Nomenklaturowi ekonomiści otrzymywali stypendia na zachodnie uczelnie.... Państwo istniało z rozpędu, wbrew woli i przekonaniom, nawet aparatu władzy.

więcej
śmierć ojca

śmierć ojca

Był, jak powszechnie uwazano,  jednym z najważniejszych choć kontrowersyjnych krytyków i teoretyków literatury. Dzieliła nas ocena rzeczywistości i poglądy polityczne. W większości konfliktów czy wręcz awantur, poza przyczynami politycznymi, widziałem zaburzenia poziomu cukru. Niezależnie od tego, trudno było z nim dyskutować, był moim ojcem i do tego miał kolosalny autorytet, jako pisarz i znaczną pozycje społeczną.

Zmarł z nie zdjagnozowanym w porę i nie leczonym guzem mózgu. Odszedł gdy konczył się PRL
Jego zycie i postawa miały zasadniczy wpływ na to co stało się moim losem, dlatego tu publikuje wspomnienie o ostatnim okresie zycia ojca, jego chorobie i śmierci.

więcej